
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Slew Rate | 2.7 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 130 dB |
| Input Bias Current | 50 pA |
| Gain Bandwidth Product | 4.5 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 5 µV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 130 dB |
| Input Voltage Noise Density | 35 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | CMOS Operational Amplifier |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
Stock: 7842
Distributors
pcbx
Unit Price$0.85325
Ext.Price$0.85325
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.85325 | $0.85325 |
| 10 | $0.67133 | $6.71330 |
| 25 | $0.60633 | $15.15825 |
| 50 | $0.54762 | $27.38100 |
| 100 | $0.49460 | $49.46000 |
| 300 | $0.46706 | $140.11800 |
| 500 | $0.44106 | $220.53000 |
| 1000 | $0.41196 | $411.96000 |
